DR. OSMAN COŞKUN

1962’de Ankara’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Yozgat’ta, Lise eğitimini, İstanbul Boğaziçi Lisesinde. Üniversite eğitimini, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde, Yüksek Lisansını, İ.T.Ü. Elektronik Haberleşme Mühendisliği bölümünde, Doktorasını, Erciyes Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde tamamladı. 

22 Temmuz 2007 Milletvekili seçimlerine kadar Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı.  Akademik çalışmalarının yanı sıra Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı olarak, Liderlik, Yönetim ve Yönetim Becerileri, Problem Çözme Teknikleri, Kendini ve Başkalarını Tanıma, Aile içi İletişim, Hızlı Okuma Teknikleri, Hafıza Teknikleri, Başarı Motivasyon, Beden Dili ve İletişim, Halkla İlişkiler, Müşteri İlişkileri, Zaman Yönetimi, İkna ve Müzakere Teknikleri v.b konularda Kurs, Seminer, Konferanslar verdi.

Enerji Uzmanı olarak, enerji şirketlerinde yönetim kurulu, denetim kurulu üyelikleri ve danışmanlıklar yaptı.  TSE kalite uzmanı ve TSE baş tetkikçisidir.   

AK Parti 23. Dönem Yozgat Milletvekilidir. TBMM. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji, Çevre ve İçişleri Komisyon üyelikleri yaptı.  Kasım 2011-2016 yılları arasında Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş Genel Müdürlük görevini yaptı. Temmuz 2016 tarihinden itibaren AK Parti Genel Merkez AR-GE Birim Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Evli 4 çift çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.